دریل شارژی یک وسیله ضروری است و هر شخصی برای راحتی کار و حرفه ی خود به آن نیاز پیدا خواهد کرد. دریل ها از نظر قیمت و امکانات بسیار متفاوت هستند اما حتی یک دریل شارژی با قیمت متوسط نیز از ویژگی های مفیدی برخوردار خواهد بود.حال ما در تیم ابزاری شو ،شما را با برخی از مفاهیم آن آشنا مینماییم . 

  • در تصویر بالا ، من تمام بخشهای مهم را ذکر کرده ام ، ما در زیر به جزئیات این موارد خواهیم پرداخت.

نکته مهم: هرگز جهت حرکت سه نظام و ترکمتر دستگاه را تا زمانی که چرخش دریل متوقف نشده است،تغییر ندهید.

هنگام سوراخکاری هر مصالحی مهم است که مته در جهت صحیح (که در جهت عقربه های ساعت است) بچرخد. 

از دریل ها می توان در هر دو دست استفاده کرد ، دست باید به دور دسته بپیچد و از انگشت اشاره برای فشار دادن سوییچ استفاده شود. جلو یا عقب را می توان با فشار دادن کلید انتخابی با انگشت شست یا انگشت اشاره من انتخاب کرد.

سوییچ به موتور نیرو می بخشد و باعث می شود سه نظام دریل بچرخد ، همیشه آن را به آرامی فشار دهید.

چندین نوع مختلف سه نظام وجود دارد اما بسیار شبیه به هم هستند ، این یکی فلزی است و فقط با یک دست قابل باز و بسته شدن است. بیشتر سه نظام ها به دو دست احتیاج دارند ، یکی برای نگه داشتن پشت آن و دیگری برای چرخاندن بدنه سه نظام.

  • این سه نظام خاص با چرخاندن بدنه آن در جهت عقربه های ساعت باز می شود و با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه ساعت بسته می شود. همیشه اطمینان حاصل کنید که سه نظام محکم است زیرا اگر مقداری هم محکم نباشد، می تواند به سه نظام آسیب برساند!

در بالای این دریل شارژی اهرم انتخاب دنده قرار دارد ، سه دنده (یا سرعت) وجود دارد.

  1. این کمترین سرعت است ، اما بیشترین میزان گشتاور را دارد. این دنده برای باز و بسته کردن پیچ های بزرگ یا سوراخکاری با قطر زیاد در فلز استفاده می شود.
  2. سرعت متوسط ، این بین دنده 1. و دنده 3 است.
  3. سرعت بالا ، این دنده برای ایجاد سوراخ های کوچک در فلز و غیره استفاده می شود.

اعداد و نشان های روی ترکمتر، گشتاور / سوراخکاری / چکش بطور مداوم مورد استفاده قرار می گیرد ، این دنده ها باید بچرخد تا نشانگر به آنچه شما می خواهید انجام دهید، اعمال کند. برای سوراخکاری چوب یا فلز آن را بچرخانید تا نشانگر روی نماد مته باشد ، برای سوراخکاری چکشی آن را به سمت نماد چکش بکشید. اعداد گشتاور را نشان می دهند و در زیر نشان داده می شوند.

  • تنظیمات گشتاور باعث می شود که مته در یک گشتاور مشخص متوقف شود ، این امر در هنگام پیچ کردن قطعات مختلف به چوب و غیره بسیار مفید است ، زیرا شما می توانید به راحتی دریل را در تنظیم گشتاور صحیح تنظیم کنید ، این به طور معمول آزمون و خطا است. اگر مته در گشتاور درست متوقف نشد ، سوییچ را رها کرده و ترکمتر را به عدد کمتری تغییر دهید .
  1. تنظیم گشتاور 1 ، هنگامی که پیچ تا این حد داخل شود مته متوقف می شود.
  2. با تنظیم گشتاور 3 ، وقتی پیچ تا این حد داخل شود مته متوقف می شود.
  3. تنظیم گشتاور 7 ، پیچ بطور کامل بسته شده است .

چگونه از باتری های دریل شارژی مراقبت کنیم؟

ابزارهای شارژی؛ راحت ، قابل حمل و آماده برای کار در هرمکانی هستند. باتری های ابزار شارژی چندین سال دوام می آورند. و با مراقبت و نگهداری مناسب می توانید عمر باتری و سرمایه خود را حفظ کنیم.

*در اینجا برخی از بایدها و نبایدها آورده شده است تا به شما کمک کند که بیشترین بهره را از باتری ابزارشارژی ببرید.

باتری را شارژ کنید: به محض مشاهده کاهش قدرت ، باتری های ابزار شارژی را شارژ کنید. بیشتر شارژ باتری ها وقتی به 70 درصد ظرفیت می رسند زمان بیشتری برای شارژ نیاز دارند. حتی باتری های NiCd (باتری هایی که اصطلاحاً "اثر حافظه" دارند) فقط باید هر ماه تقریباً تخلیه شوند تا حافظه شارژ خود را حفظ کنند.

مرتباً از باتری استفاده کنید: با عدم استفاده، عمر باتری کاهش می یابد ، بنابراین این ابزارها را آماده استفاده نگه دارید! اگر فقط به ندرت از ابزاری استفاده می کنید ،یکی از باطری ها شارژ کنید و باتری اضافه را به شارژر نزنید . 

باتری را به طور کامل شارژ کنید: مطمئن شوید که باتری ابزار شارژی را تا زمانی که کاملاً شارژ نشده است، وصل نکنید. بیشتر شارژرها دارای یک نشانگر هستند تا در هنگام شارژ کامل باتری به شما اطلاع دهند.

باتری را تمام کار نکنید: تخلیه کامل (اجازه می دهد تا یک باتری قابل شارژ تمام شود) ، می تواند به طور دائمی به قطب ها آسیب برساند و عمر باتری را کاهش دهد. در عوض ، به محض کم شدن سرعت ابزار ، باتری را شارژ کنید. هرگز تخلیه کامل نکنید مگر اینکه باتری NiCd داشته باشید که به دلیل اثر حافظه ، ظرفیت کمتری را نشان می دهد.

باتری را روی شارژر نگذارید: مگر اینکه در دستورالعمل ابزار شما مشخص شده باشد که باتری را روی شارژر نگه دارید ، پس از اتمام شارژ آن را جدا کنید. شارژ بیش از حد می تواند به باتری آسیب برساند و عمر آن را کاهش دهد و همه شارژرها به طور خودکار خاموش نمی شوند.

باتری را بیش از حد گرم نکنید: گرما برای باتری های قابل شارژ کشنده است و حتی می تواند باعث ترکیدن آنها شود. اگر حرارت باتری زیاد شد ، بگذارید قبل از شارژ یا استفاده از آن خنک شود. باتری های قابل شارژ را در اتومبیل گرم ، اتاق زیر شیروانی یا محل های بیش از حد گرم نگهداری نکنید . 

امیدواریم توانسته باشیم که شما را با روش های استفاده درست از دریل های شارژی آشنا کرده باشیم .

در صورت نیاز با همکاران تیم پشتیبانی ابزاری شو در تماس باشید .