اره های افقی بر، ساخت و بازسازی یا تخریب(پروژه) را آسان تر و سرگرم کننده تر می کند. می توانید به وسیله آن  انواع میلگرد ، پنجره ها ، دیوارها ، لوله کشی ، درها و موارد دیگر را برش داده و کار را برای خودتان ساده تر کنید. در اینجا نحوه استفاده بیشتر از اره افقی بر آورده شده است.

اره افقی بر چیست ؟

اره افقی بر یک "ابزار همه کاره" است. این ابزاری است که هنگام برخورد با مشکل جدی در تعمیر یا ساخت محصولی به آن احتیاج پیدا خواهید کرد . اگر این روزها تصمیم به خرید یکی از آن را دارید ،بسته به برند و ویژگی های آن باید در حدود 2 تا 7 میلیون تومان هزینه بپردازید. آیا ترجیح می دهید برای یکبار اره افقی بر را امتحان کنید؟ پس بروید و یکی را اجاره کنید ، اما خواهید دید که ترجیح می دهید پول را برای خرید آن اختصاص دهید تا بعداً دوباره آن را داشته باشید.

ما در فروشگاه ابزاری شو روش های مختلف استفاده از اره های افقی بر را به همراه روشهای موثرتر و ایمن برای دستیابی به نتایج حرفه ای به شما نشان خواهیم داد. یک اره افقی بر به عنوان یک ابزار خوب برای صنایع مختلف می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اره افقی بر که نام خود را از ضربه کوتاه و جلو و عقب تیغه گرفته است. تیغه در معرض دید است تا بتوانید آن را به فضاهای تنگ هدایت کنید. به دلیل این ویژگی ، می توانید از آن در شرایطی استفاده کنید که سایر اره ها به سختی ، غیرعملی یا در معرض خطر بیشتر آن را انجام می دهند . در مقایسه با اره های دیگر ، کنترل اره هنگام برش بالای سر یا کار با نردبان آسان تر است.

بهترین تیغه برای بهترین کار

با انتخاب تیغه مناسب ، می توانید کارهای مختلفی را انجام دهید.
برای برش لوله ها و میخ های فلزی ، از تیغه ای با دندان ریز و شبیه اره برقی استفاده کنید. هنگام برش چوب ، از تیغه درشت استفاده کنید. برای برش گچ از تیغه درشت ترین دندان استفاده کنید. برخی از تیغه ها بدون دندان هستند. آنها با ماسه ساینده(مانند سنباده) پوشانده شده اند. از آنها برای برش سنگ ، کاشی و سرامیک و چدن استفاده کنید.

همیشه لازم نیست در انتخاب تیغه سخت گیر باشید. از تیغه چوبی شبیه به تیغ کاتر برای بریده شدن نازک سقف و تخته سه لا و همچنین 2x4 های میخ دار استفاده کنید.

اکثر تیغه ها دارای استاندارد 6 اینچی هستند. طول تیغه های کوچکتر از نوع اره مویی در دسترس هستند یا 12 اینچی را انتخاب کنید. تیغه - برای رسیدن به حفره های عمیق ، بریدن چوب های طبیعی و هرس درختان مفید است.

تیغه ها اگرچه محکم هستند ، اما خراب نشدنی نیستند. آنها یکبار مصرف هستند و باید هر چند وقت یکبار که احساس کردید که تیغه کند عمل می کند ، باید آنها را تغییر دهید. تیغه های فولادی با هزینه بیشتری نسبت به تیغه های کربنی وجود دارند ولی آنها سخت تر هستند،سریعتر برش می دهند و مدت زمان بیشتری انعطاف پذیر می مانند.
در صورت خم شدن ، می توان تیغه ها را به صورت صاف کوبیده و مجدداً استفاده کرد. حتی پس از ساییده شدن دندان های جلویی در نوک تیغه ، می توانید با این ترفند ساده عمر تیغه را افزایش دهید. با استفاده از عینک ایمنی ، از نوک قلع برای برش نوک زاویه دار استفاده کنید - بنابراین دندانهای تیزتری را در نقطه حمله خواهید داشت. از تیغه  اکثر برندها می توان در مارک های مختلف اره افقی بر استفاده کرد. قبل از خرید این مورد را بررسی بفرمایید.


نکات تکمیلی

استفاده از تکنیک های خاص ، کارایی اره را افزایش می دهد.
اعمال فشار مناسب بر اره افقی بر مهم است. این چیزی است که تنها با تجربه به دست می آید. این تعادل بین فشار آوردن بر روی ابزار در برخی موارد در مقابل نگه داشتن محکم قسمت عقب دستگاه برای کنترل در موارد دیگر است. کف اره را روی سطحی از موردی که برش می دهید محکم نگه دارید. انجام این کار باعث کاهش ارتعاش و افزایش سرعت برش می شود. اگر از حرکت تکان دهنده و بالا و پایین با اره استفاده می کنید ، قطعاً کار سریعتر پیش می رود. هیچوقت همانند اره دستی از اره افقی بر برقی استفاده نکنید . 

نکات ایمنی

 اگرچه اره های برقی نسبتاً ایمن هستند ، اما باید از برخی قوانین پیروی کنید.
هنگام برش در دیوارها و کفهایی که سیم برق ، دریچه های گرمایش و لوله های لوله کشی ممکن است وجود داشته باشد ، مشکلات را پیش بینی کنید. در مورد دیوارها و کفهای تمام شده مراقب باشید - سیم یا لوله ها را قطع نکنید. هنگام تعویض تیغه ها و لوازم جانبی ، اره را از برق بکشید. همیشه از عینک ایمنی خود استفاده کنید. هنگام برش فلز حفاظت شنوایی توصیه می شود. اره های گردان مستعد "لگد زدن" هستند. اگر تیغه از بریدگی بیرون بیاید و نوک تیغه به مواد شما بکوبد ، باعث می شود که اره به شدت بترکد. این می تواند ناگهان اتفاق بیفتد و شما را از تعادل خارج کند. این را هنگام کار روی نردبان به خاطر بسپارید. هنگام برش لوله ها یا چوب ، تیغه می تواند گیر کند و باعث آسیب دیدن اره شود. تیغه ها گرمای زیادی تولید می کنند. تعویض تیغه درست پس از ایجاد برش ، می تواند با گرفتن تیغ دچار سوختگی ناخوشایندی شوید.

امیدواریم با این مطلب توانسته باشیم که شمارا با اره های افقی بر بیشتر آشنا کنیم.

در فروشگاه اینترنتی ابزاری شو می توانید مدل های مختلف اره افقی بر را با هم مقایسه و خرید مطمینی داشته باشید . با مطالب بعدی نیز با ما همراه باشید .